18 mrt OPNAMES GESTART KORTE FILM ‘BEAU EN MENEER MING’ MET ISA HOES
Deze week zijn de opnames van de korte film Beau en meneer Ming gestart. Isa Hoes vertolkt de hoofdrol in deze tragikomische film, geschreven en geregisseerd door de getalenteerde Janna Grosfeld (Het Smelt, Under the Skin). Haar werk werd eerder geselecteerd voor onder andere de Berlinale. De film gaat in première op het Nederlands Film Festival in 2026.
In de film speelt Isa Hoes de rol van Beau, een vrouw die met goede bedoelingen een visvergunning regelt voor haar zwijgzame schoonmaker meneer Ming. Wat begint als een klein gebaar, mondt uit in een pijnlijke en wrange opeenstapeling van misverstanden.
Beau en meneer Ming is ontstaan vanuit Grosfelds fascinatie voor de vaak onzichtbare positie van mensen in onze samenleving. De film speelt zich af in Amsterdam, waar uitersten dicht naast elkaar bestaan, maar elkaar zelden werkelijk raken.
Met de film wil Grosfeld laten zien dat echte betrokkenheid verder gaat dan goede bedoelingen alleen. Janna Grosfeld: “Ik mis het echte kijken naar elkaar. In een wereld waarin we vooral met onszelf bezig zijn, denken we soms dat we helpen maar nemen we niet de tijd om de ander echt te zien. Deze film gaat over dat ongemak, en over hoe moeilijk én noodzakelijk echte verbinding is.”
Isa Hoes, die momenteel onder andere te zien is in de musical 40-45, de bioscoopfilm Verliefd op Curaçao en wekelijks te horen is in haar eigen podcast Marc-Marie en Isa Vinden Iets, werd direct gegrepen door het scenario: “Wat mij meteen raakte aan Beau is dat ze denkt het goede te doen. Ze lijkt misschien naïef, maar in Janna’s visie zag ik ook haar eenzaamheid. Dat maakt haar kwetsbaar, menselijk en herkenbaar en juist daardoor interessant om te spelen.”
De rol van meneer Ming wordt vertolkt door Wing Poon. Andere rollen zijn weggelegd voor Edo Brunner, Donna Tang en Wai Wong.
De film wordt geproduceerd door Millstreet Films en New Talent-producent Ivo Siebum. Siebum werkt inmiddels vier jaar samen met filmmakers aan vernieuwende en eigenzinnige verhalen. Zijn korte films EEN DAG IN HET LEVEN VAN EEN VROUWFIGUUR, DE CHINESE KEIZERIN en DEINING werden vertoond op internationale festivals zoals Aspen en Palm Springs ShortFest en vielen meermaals in de prijzen, met als hoogtepunt de award voor Beste Film bij Shortcutz Amsterdam.
Beau en meneer Ming komt tot stand in samenwerking met AVROTROS en NPO, in het kader van de eerste editie van NPO Start Next Fictie.